Nie samą treścią człowiek żyje, a jeśli to robi, to powinien mieć odpowiednie narzędzia do jej organizowania, egzekwowania i zarządzania. Korzystając z faktu, że najczęściej używanym systemem zarządzania jest WordPress, przedstawiamy 10 wtyczek, które pozwolą na niemałą rewolucję firmowego bloga. 

Editorial Calendar

W bardzo prosty sposób można mieć wgląd i wkład w harmonogram postów. Czytelny układ i funkcjonalność kalendarza sprawia, że administrator bloga może przeciągnąć posty i upuścić je na konkretną datę, co daje o wiele lepszy ogląd tego, jakie posty i kiedy się pojawią. Oczywiście wtyczka nie jest wtyczką typu “jeśli nie będziesz jej miał, Twój blog zginie”, ale jest świetnym sposobem na wizualizację swojego harmonogramu wpisów.

Edit Flow

Czasami kalendarz nie wystarczy. Jeśli pracujesz z duża ilością autorów lub publikujesz bardzo często treści, to właśnie Edit Flow jest wtyczką, którą powinieneś użyć. Korzystając z Edit Flow, użytkownik nadal ma dostęp do kalendarza, ale ma również dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak niestandardowe statusy, komentarze redakcyjne, grupowe, stany budżetowe i wiele innych.

źródło: wordpress.org
źródło: wordpress.org
źródło: wordpress.org
źródło: wordpress.org

Tickera

Organizujesz event i chcesz sprzedawać bilety online? Tickera służy pomocą. Wtyczka ta zapewnia nie tylko sprzedaż, ale również wysyłkę biletów do kupujących, dzięki czemu do organizatora należy wyłącznie kontrola zysków bez konieczności zatrudniania i angażowania osób trzecich.

Scribe

Scribe, uznawana za “szefa wszystkich szefów” wśród wtyczek WordPressa, nie bez powodu zyskała takie miano. Content marketerzy mogą dzięki niej uzyskać szczegółowe badania, podłączyć się do mediów społecznościowych, aby zyskać większe zaangażowanie, a także zdobyć dane na temat optymalizacji.

My Curator

Dzięki tej wtyczce, każdego dnia, na bloga dostarczany będzie świeżutki content, którego głównym celem i zadaniem jest angażowanie czytelników. Co więcej, pozwala na kategoryzację artykułów i nałożenie filtrów SPAM. My Curator wysyła konkretne artykuły, ale również dodaje linki oraz atrybuty obrazków, które można umieścić na blogu za pomocą jednego kliknięcia. Jeśli chodzi o płatności za wtyczkę, to decydując się na jeden artykuł, można ją nabyć zupełnie za darmo, z kolei korzystając z większej ilości tematów, należy uiścić opłatę.

źrodło: wordpress.org
źrodło: wordpress.org

All in one SEO Pack

Wyszukiwarka Google jest największym źródłem ruchu dla większości blogów. Wtyczka SEO Pack pozwala zoptymalizować treści dla osiągania lepszych rezultatów w wynikach wyszukiwań Google. Oprócz podstawowych funkcji SEO, plugin jest również doskonałym sposobem na optymalizację contentu nie tyle dla wyszukiwarek, co dla samego użytkownika. W “paczce” SEO znajduje się bowiem mnóstwo świetnych funkcji, takich jak XML Sites, Karty Twittera, Open Graph, integracja narzędzi webmaster i wiele innych.

screenshot-2
źródło: wordpress.org

Optin Monster

Kto, z prowadzących bloga nie liczy na wciąż zwiększającą się liczbę subskrybentów ręka w górę! Tak jak myślałam, brak zgłoszeń… Optin Monster, to jedna z najefektywniej działających wtyczek, mających za cel pozyskać kolejnych e-mailowych subskrybentów. Pozwala na stworzenie efektywnego formularza, pop-upów, sliderów i wielu innych elementów, dzięki którym już na poziomie strony można zbudować segmentową listę e-mailowych konsumentów.

LinkPatrol

Częste “wykrzaczanie” się linków lub niepoprawne ich wyświetlanie się, może doprowadzić do szału nie tylko twórcę treści, ale i jego odbiorcę. Dlatego, dla dobra obydwóch stron, warto skorzystać z wtyczki LinkPatrol, która pozwala na kontrolowanie wszystkich linków znajdujących się na stronie. Pomaga w znalezieniu i naprawie linków, które nie działają, a ponadto pozwala również w ich monitoringu linków, dzięki czemu SEO strony nie zostanie zbeszczeszczone złymi odnośnikami.

Fanciest Author Box

Dzięki tej wtyczce, dodacie do Waszych tekstów stylowe boxy informujące kto jest autorem danego contentu. Wtyczka może być zintegrowana z Google Authorship, a ponadto, zamieszczenie jej na stronie, praktycznie nie wpływa na szybkość jej ładowania się. Oczywiście wtyczkę można niemal w pełni spersonalizować, dopasowując kolor jej motywu do całej strony i pozwalając użytkownikom na interakcję z autorem za pomocą kilku buttonów social media. Przydatne, prawda?

screenshot-1
źródło: wordpress.org

Better Click to Tweet

Twitter, to wbrew pozorom, nadal potężne narzędzie. Właśnie dlatego warto skorzystać z tego pluginu, dzięki któremu można do artykułu dodać cytaty, które od razu mogą być zatweetowane – bez wpisywania, kopiowania, wklejania, a tylko za jednym kliknięciem.

wpbeginner.com
wpbeginner.com