Wkracza w nasze życie coraz szybciej i pewniej, a jej potencjał interesuje najważniejszych CEO na świecie. O tym jak biznes wykorzystuje sztuczną inteligencję będzie można dowiedzieć się na 2. spotkaniu AImeetup w Krakowie już 20 października.

Sztuczna inteligencja dotychczas bawiła nas lub przerażała, głównie w filmach science fiction. Szybko jednak z kinowych ekranów wkroczyła w nasze codzienne życie. Jej rozwój poprzedzony wieloma latami badań znacząco przyspieszył w ciągu ostatniego roku. Temat AI pojawił się m.in. w TrendBooku 2016 Natalii Hatalskiej, a coraz częściej pojawiają się też doniesienia, że treści będą generowane przez maszyny, jak w amerykańskiej agencji prasowej Associated Press.

Z dobrodziejstw uczących się maszyn korzystamy używając wyszukiwarki internetowej, korzystając z portali społecznościowych, czy chatów. Coraz więcej biznesowych zastosowań wskazuje na to, iż mamy do czynienia z początkiem prawdziwej rewolucji.

Fani sztucznej inteligencji spotkają się w Krakowie

Dla wszystkich tych, którzy zadają sobie pytanie o przyszłość sztucznej inteligencji mamy dobrą wiadomość. Już 20 października w Krakowie odbędzie się spotkanie pod hasłem „Let’s meet to talk about Artificial Intelligence” organizowane przez firmę 2040.io.

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części. W pierwszej z nich przedstawione zostaną trendy związane ze sztuczną inteligencją i podstawowe pojęcia dotyczące machine learning. Tą część spotkania poprowadzi Tomasz Wesołowski oraz Bartłomiej Rozkrut z 2040.io.

Druga części spotkania przebiegnie pod hasłem „case study”. Uczestnicy poznają trzy przykłady wykorzystywania AI m.in. w call center (Bartosz Ziółko, CEO Techmo), w księgowości (Sebastian Bobrowski, CTO i co-founder infakt.pl), a także posłuchają o pozyskiwaniu danych do uczenia maszynowego (Aleksander Smywiński-Pohl, Akademia Górniczo-Hutnicza).

fireshot-capture-75-aimeetup_-lets-meet-to-talk-about-a-i-http___www-aimeetup-pl_

Po zakończeniu prezentacji wszyscy uczestnicy zaproszeni zostaną do dyskusji w grupach moderowanych przez ekspertów. To będzie okazja do wymiany poglądów oraz informacji z ekspertami w dziedzinie AI.

Dla kogo?

Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i big data, niezależnie od aktualnego poziomu wiedzy. Szczegóły i formularz zapisów znajdują się na stronie http://www.aimeetup.pl. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, pod warunkiem wcześniejszej rejestracji. Wydarzenie odbędzie się w Krakowskim Parku Technologicznym.

Content Standard objął patronat medialny nad wydarzeniem.